Media = układ zamknięty
Media = układ zamknięty
Szamanka Szamanka
1139
BLOG

Panie Prezydencie,czas zmienić media i ogłosić amnestię.

Szamanka Szamanka Polityka Obserwuj notkę 140

Kolej na zmiany. Najpierw media i amnestia. Proponuję zadania na już.

- Odebrać media kłamcom i fałszerzom prawdy o Polsce i Polakach.

- Nie finansować z budżetu reklam, nie nadawać tytułów podnóżkom władzy , nie przyznawać orderów kolesiom i miernotom.

- Nie sposorować arykułów w prasie, które obrażają Polaków i Polskę. Nie dopłacać do czasopism, w których  większość mają Niemcy lub Amerykanie.

- Nie wydawać Grossa, nie sponsorować filmów antypolskich...

Panie Ministrze Gliński!
Pan da sobie z tym radę. I odbierze, co niesłusznie przyznane..

A jeszcze piękniej byłoby, gdybyśmy sami przestali kupować Newsweek, Wprost, Gazetę Michnika i jeszcze kilka kolorowych pisemek dla ludzi  nieskomplikowanych.

To już obciach, kupić w kiosku gazetę, której naczelny choruje na nienawiść do Polaków.

Poza tym, niby jestemy inteligentnym narodem. Ale TVN ogląda nadal prawie 11% badanych.***

Może zbadać ich powinien jednak ...profesjonalista w białym kitlu i wyleczyć z uzależnienia?

I amnestię też trzeba ogłosić.

Amnestia jest to generalny akt łaski wydany w formie ustawy, który polega na częściowym lub całkowitym darowaniu kar za popełnione oraz orzeczone prawomocnym wyrokiem sądowym przestępstwo lub wykroczenie. Amnestia obejmuje zwykle złagodzenie kary lub jej darowanie.

W czasie istnienia II Rzeczypospolitej amnestie ogłaszano w latach: 1918, 1919, 1920, 1921, 1922, 1923, 1928, 1932, 1938 oraz w roku 1939.

Po roku 1980 amnestię ogłaszano jeszcze pięć razy. Pierwszą z nich uchwalono 22 lipca 1983 roku wraz ze zniesieniem na obszarze całego kraju stanu wojennego. Miała ona ograniczony charakter, ponieważ więzienia opuścili więźniowie polityczni, którzy zostali skazani na kary pozbawienia wolności do trzech lat; pozostałym osobom zmniejszono wyroki. Drugą amnestię wydano rok później, a dokładnie 21 lipca 1984 roku. Oficjalnym powodem jej wprowadzenia była czterdziesta rocznica powstania Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Tym razem jej zasięg był większy, gdyż mogły skorzystać z niej osoby uwięzione, które zostały skazane za przestępstwa polityczne, z wyłączeniem oskarżonych i skazanych za takie czyny, jak szpiegostwo, zdrada ojczyzny czy próba obalenia ustroju państwa ( sic!). Następną ustawę przyjęto 17 lipca 1986 roku. Była ona bardzo restrykcyjna, lecz istniał pewien sposób rozwiązania problemu więźniów politycznych. Na jej mocy Prokurator Generalny PRL miał możliwość rozciągnięcia jej przepisów na osoby, w stosunku do których nie miała ona automatycznego zastosowania. 11 września 1986 roku generał Czesław Kiszczak zwrócił się z prośbą do Prokuratury Generalnej o wypuszczenie na wolność wszystkich osób skazanych za działalność polityczną, z wyłączeniem kilku przypadków. W ciągu czterech dni mury zakładów karnych opuściło wtedy ponad 200 osób.
Ostatnie dwie amnestie przyjęto w roku 1989. Po podpisaniu 5 kwietnia 1989 roku porozumień Okrągłego Stołu umorzono postępowania sądowe i darowano wyroki wszystkim osobom, które pomiędzy 31 sierpnia 1980 roku a 23 maja 1989 roku zostały uznane za winne przestępstw politycznych. Ostatnia w Polsce amnestia pochodzi z 7 grudnia 1989 roku. Osobom skazanym na karę śmierci zamieniała wyroki na 25 lat pozbawienia wolności.*

A potem już nie było żadnej amnestii.

Ale kary za krytyczne  blogowanie, banery na stadionach, podawanie prawdy w internecie, "zamach" z krzesłem...., czyli za ..nic!

Panie Prezydencie!

Czas na zmianę i przegląd wyroków wydanych w III RP.  Opróżnić więzienia, bo miejsc potrzeba, gdy sądy zajmą się  ulubieńcami władzy już minionej.  A oni ciągle jeszcze warują na "barykadach"**.

* Polska zajmuje "zaszczytne" 

4 miejsce w Europie (na 57 państw)

17 miejsce na świecie (na 223 państwa)

pod względem liczby więźniów ... Mimo, że ustrój komunistyczny oficjalnie zakończył się w Polsce w roku 1989, wciąż jesteśmy jednym z głównych "Gułagów" Europy i świata.

** Barykada ( slang miejski), niepisana "umowa" ze światem przestępczym - policjanci utrzymują konieczne kontakty w półświatku, jednocześnie podchodząc do nich z chłodną rezerwą. Przekroczenie "barykady" oznacza przejście na stronę gangsterów i skundlenie się.

***http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ogladalnosc-TVN-w-kwietniu-spadla-rok-do-roku-do-11-2-proc-3334953.ht
 

 

 

 

Zobacz galerię zdjęć:

Przejrzeć akta skazanych w III RP
Przejrzeć akta skazanych w III RP
Szamanka
O mnie Szamanka

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka